Gdzie szukać ksiąg metrykalnych z Oświęcimia?

Strona główna Fora Poszukiwania Gdzie szukać ksiąg metrykalnych z Oświęcimia?

Otagowane: 

Przeglądajasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
 • Autor
  Wpisy
 • #30192
  Sławomir Brzoska
  Użytkownik

  Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów natknął się na księgi metrykalne z parafii w Oświęcimiu z początku XIX wieku? Znalazłem informację o księgach z tej parafii znajdujących się w archiwum w Krakowie, ale datowane są od 1817. Poszukuję starszych.

  #30204
  promiennik
  Użytkownik

  Zdigitalizowanych jest niewiele:
  https://poczekalnia.genealodzy.pl/pliki//AN_Krakow/0006_Metryki%20w%20ksi%C4%99gach%20grodzkich%20o%C5%9Bwi%C4%99cimskich_1764-1766_jedn_42/O%C5%9Bwi%C4%99cim/

  Dostępne są chyba tylko na parafii, w grupie FB Genealogia w Małopolsce znajdzie Pan więcej informacji.

  Pozdrawiam,
  Michalina

  #30212
  Sławomir Brzoska
  Użytkownik

  Bardzo Pani dziękuję!
  Skontaktowałem się z panią pracującą w kancelarii w oświęcimskim kościele Wniebowzięcia NMP i jestem już umówiony na spotkanie; mają księgi sięgające XVII wieku.
  Pozdrawiam serdecznie!
  Sławek

  #30358
  Tad02
  Użytkownik

  Szanowny Panie,
  Czy udało się dostać do ksiąg z Oświęcimia? Mam nadzieję, że tak. Czy ma Pan może wiadomości o chrztach i ślubach z lat 1790-1805? Szukam swojej rodziny Majewskich. Może Pan jakoś pomóc?
  Z szacunkiem i pozdrowniami
  Tadeusz

  #30407
  Sławomir Brzoska
  Użytkownik

  Witam,
  sugeruję kontakt z parafią w Oświęcimiu. Pani pracująca w kancelarii udostępnia księgi na miejscu. Można przeglądać oraz fotografować. Niestety moje poszukiwania nie przyniosły skutku, ponieważ księgi z wioski pod Oświęcimiem, której szukam, są obecnie digitalizowane i mają być dostępne online na początku roku.

  #30410
  Grzegorz.Janoszka
  Użytkownik

  Cześć,
  Ja dzwoniłem do parafii w Oświęcimiu w lutym i miła pani poprosiła mnie o wysłanie pisma (papierowego), które wysłałem na początku marca. W maju potwierdzili telefonicznie, że takie pismo wpłynęło, ale do tej pory nie mam żadnej odpowiedzi.

  #30411
  Sławomir Brzoska
  Użytkownik

  Hmm, ja po prostu zadzwoniłem, powiedziałem czego szukam (księgi z początku XIX w. z przysiółka Zaborze pod Oświęcimiem) i umówiłem się na wizytę 🙂

  #30412
  Grzegorz.Janoszka
  Użytkownik

  Też bym tak chętnie zrobił, ale choć mieszkałem przez ileś lat w Oświęcimiu, to teraz mam do niego ponad 1200 km 🙂

  Oooo, to może byś zerknął w moim imieniu do ksiąg? Mam konkretne nazwiska i daty, więc mam nadzieję, że nie będzie to wielkim problemem. Spróbuję jakoś wynagrodzić fatygę 🙂

  #30426
  Sławomir Brzoska
  Użytkownik

  Witam,
  pisząc że umówiłem się na wizytę miałem na myśli czas przeszły. Nie znalazłem tam interesujących mnie wsi, bo księgi z kościoła w Zaborzu, których szukałem obecnie są digitalizowane i mają być dostępne od nowego roku w Internecie. Jeśli masz konkretne nazwiska i daty najlepiej będzie chyba zadzwonić do kancelarii parafialnej i poprosić panią tam pracującą, by sprawdziła interesujące cię fakty.

  #30427
  Grzegorz.Janoszka
  Użytkownik

  Poprosiłem tę miłą panią na początku marca i do tej pory cisza – mój wniosek leży w teczce i czeka łaskawie na rozpatrzenie, choć mam dość wąskie przedziały dat.
  A nie wiesz, gdzie one mają być dostępne zgitalizowane? Na jakiej stronie?

  Pozdrawiam

Przeglądajasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.