Indeksy

Przeglądajasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
 • Autor
  Wpisy
 • #3045
  Mirosław Mitrenga
  Administrator

  W tym miejscu proponuję zamieszczać informacje o umieszczanych na stronie w zakładce Zasoby/Indeksy opracowanych indeksach ksiąg metrykalnych.

  Jak to już ogłosiłem na głównej stronie, opublikowałem indeksy ksiąg z parafii Stare Tarnowice z wszystkich lat dostępnych na http://www.familysearch.org.

  Kolejne indeksy, tj. z Żyglina i Rept pojawią się za jakiś czas. Obecnie załączone na stronie indeksy z Żyglina będą uzupełnione o brakujące lata.

  Można tu też zgłaszać uwagi, komentarze i sugestie dotyczące indeksowania.

  • Ten temat został zmodyfikowany 4 years, 7 months temu przez Ewa Granieczny.
  #3192
  Mirosław Mitrenga
  Administrator

  Szkoda, że nikt nie skomentował umieszczonych na stronie indeksów ze Starych Tarnowic. Może indeksy z Żyglina kogoś zainteresują :-). Wrzucone są w zakładce Zasoby/Indeksy/Żyglin II. Konwencja ich sporządzenia jest analogiczna jak przy Starych Tarnowicach, ale obejmują znacznie szersze ramy czasowe. Szczegóły w odpowiedniej zakładce.

  #3195
  Slawek
  Użytkownik

  Mirosławie,

  przyznaję, że odwaliłeś kawał świetnej roboty z indeksami staro-tarnowickimi!

  Do żyglińskich indexów jeszcze nie zajrzałem, ale te pierwsze mnie żywo interesują, więc dzięki Ci wielkie!!

  #3218
  Krzysztof Bulla
  Administrator

  Ja również dziękuje za udostępnienie nam tych materiałów i podziwiam ogrom pracy jaki został wykonany przy tworzeniu tych indeksów. Jednak mam do ciebie pewne pytanie dotyczące miejscowości Banduch lub Młyn Banducha, która pojawia się w indeksach. Moim zdaniem najprawdopodobniej wzięła ona nazwę od nazwiska właściciela. W indeksie urodzeń miejscowość ta po raz pierwszy pojawia się około 1846 i wydaje się być zamieszkana do 1893 roku. Jednak żadna z występujących tam osób nie ma nazwiska Banduch, co więcej w całym indeksie nazwisko to pojawia się bardzo rzadko. Jedynymi osobami z którymi można by powiązać tą miejscowość jest para Antoni Nowok i Józefa Banduch, którzy według indeksu biorą ślub w 1841 roku i mają dzieci w 1842 i 1846 roku. W związku z tym chciałbym się dowiedzieć, gdzie ewentualnie można szukać wcześniejszych mieszkańców Młynu Banducha (o ile byli tacy), oraz czy przy indeksacji natrafiłeś na tą miejscowość w jakiś wcześniejszych aktach niż 1842 rok ? Aha może jeszcze w ślubie Antona Nowoka i Józefy Banduch była by jakaś wskazówka dotycząca tej miejscowości. Niestety księga ślubów z tego okresu nie jest dostępna on-line, toteż byłbym wdzięczny gdybyś mógł to sprawdzić.

  #3220
  Mirosław Mitrenga
  Administrator

  Cieszę się, że ktoś z tego skorzysta :-). Krzysiek, z metryki ich ślubu wynika, że pobrali się 16 lutego 1841. Oboje byli z Georgenbergu czyli Miasteczka, ale nie podano nawet, ile mieli lat. Faktycznie też zastanowił mnie ten Banduch, występuje sporadycznie, a Ty wiesz, gdzie on znajdował się faktycznie? Może raz pisano Banduch, a innym razem inną miejscowość, która była w pobliżu, ale ja nie wiem, gdzie on znajdował się “fizycznie”. Może dałoby się to ustalić analizując pary małżeńskie z podaną miejscowością Banduch, może podano je tez z inną miejscowością.

  #3223
  Krzysztof Bulla
  Administrator

  Tak wiem gdzie się znajdował. On stał między Jędryskiem, a Truszczycą na takiej małej rzeczce wpadającej do Małej Panwi. Potem zrobili tam gajówkę lub leśnictwo. Nawet dziś stoją tam jakieś zabudowania. Z resztą załączam mapę z 1883 roku, na której dobrze widać, że ten młyn składał się z dwóch budynków położonych w lesie między Jędryskiem, a Truszczycą. W związku z tym należałoby podejrzewać, że to właśnie w tych miejscowościach należy szukać jakiś informacji. Niestety mi nie udało się nic na razie znaleźć.

  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.
  #3225
  Mirosław Mitrenga
  Administrator

  Teraz ja się czegoś dowiedziałem, dzięki, właśnie po to jest ta strona, żeby się dzielić wiedzą. Zachęcam pozostałych członków do większej aktywności na stronie :-).

  #3226
  Urszula Nowaczyk
  Użytkownik

  Interesuje mnie Żyglin , bo są tam moi przodkowie z Nakła Śl.,dziękuję za udostępnienie indeksów , świetna robota.))

  #4303
  grara
  Użytkownik

  Ja też chciałabym podziekować za udostępienie indeksów. Wiem ile to pracy, gdyż indeksuję dla genealodzy.pl ,jestem zainteresowana parafią Stare Tarnowice i rodziną Stasch (Staś).
  Wypożyczyłam u Mormonów mikrofilm z parafii Stare Tarnowice
  chrzty 1911-1925, 1880-1883
  śluby 1765/1810 1810/1904
  mogę poszukać aktu i zrobić zdjęcie.
  Dziękuję członkom GTG za otworzenie tej Witryny
  Grazyna

  #4304
  grara
  Użytkownik

  Na stronie
  http://www.ciechowice.net/genbaza.html?http://baseportal.de/cgi-bin/baseportal.plqhtx=/Linki/GenBaza/SlubyQStart&5a
  Norbert Piechula umieścił indeksy z parafii Zawada Książęca i Łubowice
  Grazyna

Przeglądajasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.