LUBOS/LUBAS

Strona główna Fora Nasze drzewa LUBOS/LUBAS

Przeglądajasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #10028
  Damian Jureczko
  Administrator

  Szukając w Sączowie Przodków Janowi Lubosowi natknąłem się na osoby, które mogą być poszukiwane przez innych członków GTG. Utworzyłem nowy wątek aby nie wrzucać zbędnych info do watku Pana Jana (dotyczącego jego przodków z nazwiskiem Lubos i Koczot)

  Dla Zygmunta Schaefera:

  Ignatz Lubos ur. 26.01.1795r. syn Balthasara i Anny. Balthasar z tego co wiem nie został odnaleziony. W Sączowie w 1750r. Urodził sie Balthasar Lubas syn Wawrzyńca i Zofii – może warto sprawdzić ten trop;)

  Dla Mirka i Gabi:

  Macie w drzewie Andreasa Lubosa męża Agnieszki z d. Horzela. Andrzej powinien się urodzić ok. roku 1743. W par. Sączów-wieś Ożarowice : 26.11.1742r.ur. się Andrzej Lubas s. Andrzeja i Marianny

  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.
  #10040

  Witaj Damian,
  ciekawy trop Ozarowice dla Andreasa i Balthasara Lubos z Orzecha. Moze pochodzi Johann Lubos, moj bezposredni przodek z Orzecha, tez z tamtad. Pobral sie w Radzionkowie 1782 z Agnieszka Musik. Obaj mieli byc z Orzecha, ale nie znalazlam jego chrztu tam. Czy jest tobie mozliwe sprawdzic w Ozarowicach jego chrzest okolo 1758?
  Dzieki za wskazowke. Pozdrawiam
  Gabi

  #10042
  Jan Lubos
  Użytkownik

  Trop do Ozarowic jest wysoko prawdopodobny z powodów uwarunkowań historycznych.
  Przypominam, że do końca XVIII w księstwo siewierskie było osobnym, nie związanym jurysdykcją ani z Polską, ani z Prusami czy wcześniej z Habsburgami księstwem.
  Np. w czasach reformacji katoliccy mieszkańcy nadgranicznych parafii górnośląskich uczęszczali masowo na nabożeństwa do kościołów w sąsiednich miejscowościach księstwa siewierskiego (biskupiego, katolickiego) nawet – jak w wypadku Lubszy czy Woznik – az do kościoła w Kozichglowach.
  Małżeństwa między parafianami to była norma 🙂

  “Ignatz Lubos ur. 26.01.1795r. syn Balthasara i Anny”

  Balthasarus Lubos, syn Mathiasa i Mariany został ochrzczony 04. 01. 1759 r. w Żyglinie

  #10043
  Damian Jureczko
  Administrator

  Cześć Gabi.
  Jest w tym czasie dwóch Janów . Pierwszy ur. 1755r. syn Mathias i Mariny
  Drugi 1760r. syn Adalberta i Reginy. Obaj urodzeni w Ożarowicach

  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.
  #10108

  Witaj Damian,
  dziekuje za skany. Szkoda ze Mormoni nie maja filmow z Saczowa/Ozarowic z tegp okresu.
  Pozdrawiam
  Gabi

  #10114

  Panie Lubos,
  bardzo ciekawe, co Pan podaje o chrzcie Balthasara Lubos w Zyglinie. Czy Johann i Balthasar byli bracmi, a ich rodzice Mathias i Marianna z Ozarowic? Musze sie tym zajac. Za dalsze wskazowki jestem wdzieczna.
  Pozdrawiam
  G. Mühlenhoff

  #11173
  Marzena A.M.
  Użytkownik

  witam , u mnie też występuje to nazwisko Lubas.
  1891_229_Jan Lubas_Mikołaj_Zofia Kubica_Siewierz_[Miejscowość: Brudzowice Uwagi: KU 1891-1895]
  wymieniony wyżej Jan ożenił się 2 razy z Julianna i Władysławą Kieras i mieszkał we wsi Brudzowice. Dawna parafia Siewierz.
  w razie pytań odp na e-mailu przez wiadomość albo tutaj.
  wiktorianatalia20@o2.pl

  Marzenia 🙂

  #20235
  jzyziklubasinska
  Użytkownik

  Witam,
  Poszukując przodków mojego męża dotarłam do Jakuba Lubasińskiego, syna Baltazara Lubasa i Klary Prędkiej, który brał ślub w Wojkowicach Kościelnych w 1823 r. Z aktu wynika, że powinien był urodzić się gdzieś ok r. 1799 w Ożarowicach. Trafiłam też na jego brata Jacka Lubasa, który brał ślub w Siewierzu w r. 1830, a urodził się wg moich wyliczeń około 1790, również w Ożarowicach. Czy ma Pan, Panie Damianie dostęp do akt z Sączowa i czy pomógłby mi Pan ustalić czy takie osoby się tam pojawiają? Z góry dziękuję
  Joanna

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 year, 8 months temu przez jzyziklubasinska.
  #27291
  Jacek Lubos
  Użytkownik

  Czyli- Balthazar był synem Wawrzyńca i Zofii, a bratem Johanna, który przeprowadził się do Orzecha? Balthazarus Lubos ochrzczony w 1759 w Żyglinie nie ma z nim pewnie nic wspólnego. To zbieżność imion i podobieństwo nazwisk. Tylko… skoro Wawrzyniec i Zofia, to skąd u Gabi Mathias i Marianna jako rodzice Johanna i Balthazara?

Przeglądajasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.