Nowe publikacje w "szukajwarchiwach"

Strona główna Fora Źródła genealogiczne Nowe publikacje w "szukajwarchiwach"

Przeglądajasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #4035
  Teresa Łukasik
  Użytkownik

  Wybrane zespoły archiwalne zostały opublikowane w serwisie szukajwarchiwach.pl z naszego terenu.

  Archiwum Państwowe w Katowicach

  oprócz aktów stanu cywilnego m.in. dokumenty :
  Polskiego Komisariatu Plebiscytowego dla Górnego Śląska w Bytomiu z lat 1920-1921
  Sejmu Śląskiego w Katowicach z lat 1922-1939
  Związku Powstańców Śląskich z lat 1923-1939
  Archiwum Państwowe w Katowicach Oddział w Gliwicach
  Archiwum Państwowe w Katowicach Oddział w Pszczynie

  Pozdrawiam
  Teresa

  • Ten temat został zmodyfikowany 7 years, 3 months temu przez Teresa Łukasik.
  #4037
  Krzysztof Bulla
  Administrator

  Warto w ogóle wejść sobie na stronę: http://www.archiwa.gov.pl/pl/component/content/article/4394.html?template=archiwa_home Na niej w przejrzysty sposób jest podane, co jakie archiwum udostępniło do bazy szukajwarchiwach.pl. Można też kliknąć w ten link: http://www.szukajwarchiwach.pl/12#tabZasoby , który bezpośrednio przeniesie nas do zespołów udostępnionych przez Archiwum Państwowe w Katowicach. Niestety zespołów udostępnionych przez Archiwum Państwowe w Katowicach jest niewiele. Tym bardziej jeżeli porównamy to sobie z tym ile zespołów udostępniło Archiwum Państwowe Opolu, co można zobaczyć pod następującym linkiem: http://www.szukajwarchiwach.pl/45/str/3/15?sort=syg_order#tabZasoby

  Mnie jednak najbardziej ciekawi, co się stało z 17 zespołami Urzędów Stanu Cywilnego, które Archiwum Państwowe w Katowicach wyłączyło z użycia z powodu digitalizacji. Digitalizacja tych zespołów została objęta programem Kultura+ w 2013 roku. Jednak od dnia 2 września 2013 r. do dnia dzisiejszego zespoły te nie pojawiły się jeszcze w szukajwarchiwach.pl, mimo że projekt powinien być wykonany już w pierwszej połowie 2014 roku. Czyżby Archiwum Państwowe w Katowicach nie planuje udostępniania tych akt w internecie ?

  Ponadto bardzo byłbym wdzięczny jeżeli ktoś mógłby mi powiedzieć jakie są plany Archiwum Państwowego w Katowicach w zakresie digitalizacji zespołów Urzędu Stanu Cywilnego czy wiadomo, które zespoły zostaną w najbliższym czasie oddane do digitalizacji ?

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 7 years, 3 months temu przez Krzysztof Bulla.
  #4041
  Damian Jureczko
  Administrator

  „Mnie jednak najbardziej ciekawi, co się stało z 17 zespołami Urzędów Stanu Cywilnego, które Archiwum Państwowe w Katowicach wyłączyło z użycia z powodu digitalizacji. Digitalizacja tych zespołów została objęta programem Kultura+ w 2013 roku.”

  Sam się nad tym zastanawiałem. W piątek będziemy w AP i możemy o to zapytać.

  #4042
  Urszula Nowaczyk
  Użytkownik

  Ja czekam na Suchą Górę .

  #4043
  Mirosław Mitrenga
  Administrator

  Przy podpisywaniu porozumienia w AP zapytałem o to. Na pewno te 17 USC ma trafić do szukajwarchiwach.pl. Podobno skany zostały już przekazane do NAC, które umieszcza je na tej stronie, ale to podobno tak długo trwa.

  #4483
  Mirosław Mitrenga
  Administrator

  W pracowni naukowej AP w Katowicach można już korzystać ze zdigitalizowanych akt tych 17 słynnych USC, które od 1,5 roku były wyłączone z użytkowania. Nie ma ich jeszcze w internecie, ale w pracowni można korzystać. Jest to bardzo wygodne, wystarczy wypisać górną część rewersu, nie obowiązuje limit 5 zamówień na godzinę i podobno można to zamawiać do godz. 14. W ciągu kilku minut Pani zgrywa zamówione sygnatury na dysk jednego z komputerów w sali. Można je tam przeglądać, zdjęcia ekranu wychodzą dobrze.

  W załączeniu pełna lista jednostek, które są zdigitalizowane – docelowo mają być w internecie. Zdjęcie trochę niewyraźne, ale na szybko robione komórką 🙂

  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.
  #4491
  Tomasz Czoik
  Użytkownik

  Wiadomo kiedy te dane będę już dostępne w Internecie?

  #4492
  Mirosław Mitrenga
  Administrator

  podobno zostały przekazane do NAC, więc to od nich teraz zależy

Przeglądajasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.