Periodyk genealogiczny " More Maiorum "

Strona główna Fora Źródła genealogiczne Periodyk genealogiczny " More Maiorum "

Przeglądajasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #3061
  Teresa Łukasik
  Użytkownik

  Już dzisiaj ukazał się kolejny periodyk genealogiczny „More Mariorum” a w nim wywiad z Damianem Jureczko – Prezesem GTG „Silius Radicum” oraz genealogia Wojciecha Korfantego.

  http://www.moremaiorum.pl/listopadowy-n … e-maiorum/

  Teresa Łukasik

  #3092
  Joanna Skowron-Szalich
  Administrator

  Damianie – gratuluję, bardzo ciekawy wywiad. Mam nadzieję, że wkrótce podzielisz się z nami swoimi doświadczeniami genealogicznymi. 🙂

  Z poważaniem
  Joanna Skowron-Szalich
  joannask@tlen.pl

  #3093
  Damian Jureczko
  Administrator

  Dziękuję .Chętnie opowiedziałbym o swoich poszukiwaniach, bo mielibyście na uwadze interesujące mnie nazwiska i miejscowości. Może przy Waszej pomocy pojawiłyby się nowe tropy. Problem jest jeden. Jak w ciekawy sposób omówić dość duże drzewo genealogiczne. Ale myślę o tym….

  #3094
  Przemek Pawełczyk
  Użytkownik

  Ja chętnie bym posłuchał nie tylko o Twoich poszukiwaniach, ale i o tym, jak gromadzisz swoje materiały. Na zdjęciu załączonym do wywiadu widać piękną kronikę i wielostronicowy spis w formie ozdobnych tablic genealogicznych. Tak jak pisałeś- myśl o tym, zawsze możemy spotkać się kilka godzin wcześniej 🙂 Pozdrawiam.

  Przemek

  #3125
  Teresa Łukasik
  Użytkownik

  Przemku ja chętnie dołączę do tych pogawędek a swoją drogą skopiuję ten pomysł Damiana na Kronikę – drzewo genealogiczne.

  Teresa

  #4707
  Mirosław Mitrenga
  Administrator

  Polecam najnowszy numer More Maiorum – jest tam artykuł o nowej ustawie o aktach stanu cywilnego i zasadach, na jakich można korzystać z akt USC nawet przed ich przekazaniem do archiwum. Konkluzja jest taka, że mamy dostęp do ksiąg urodzeń do 1914, a ślubów i zgonów do 1934. Nie musimy wykazywać nawet, kogo szukamy. Tak pewnie wyglądałoby to w świecie idealnym, w Polsce pewnie wiele czasu jeszcze upłynie zanim te zasady będą respektowane.

  Piszcie, w których USC respektują te zasady, a w których nie.

  #14358
  Krzysztof Bulla
  Administrator

  Jeżeli ktoś jeszcze nie czytał to serdecznie zapraszam, aby zajrzeć do najnowszego numeru More Maiorum. Znajduje się w nim wywiad, w którym mówię parę słów na temat Projektu SILESIA DNA oraz specyfiki poszukiwań przodków na Śląsku. Osobom mającym przodków na Śląsku Cieszyńskim polecam artykuł dr Michaela Morysa-Twarowskiego o tym jak prowadzić poszukiwania na tym terenie. Znów dla osób mających przodków w Galicji ciekawy może okazać się artykuł Alana Jakmana, o efektywnym poszukiwaniu przodków.

  To i wiele innych rzeczy w lipcowym numerze More Maiorum – link do strony

Przeglądajasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.