Pochodzenie Pawla Szafrana, Franciszka Szafrana, Marianny Barlasch

Strona główna Fora Poszukiwania Pochodzenie Pawla Szafrana, Franciszka Szafrana, Marianny Barlasch

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #27483
  Bartosz_Szafran
  Użytkownik

  Dzięń dobry,

  Próbuję się dowiedzieć skąd do Czechowic przybył Franciszek Szafran. Wiem, że urodził się prawdopodobnie w 1791 roku i w pewnym momencie przeprowadził się do Czechowic, gdzie spędził całe życie. Jego ojciec Pawel Szafran (vel Schafran)zmarł przed 1832. Żoną Pawła była Marianna Barlasch. Wszystkie informacje na załączonym fragmencie drzewa. Osoba, którą wynająłem do poszukiwań przeszukała dostępne metryki z Czechowic i okolic i nie znalazła ani aktu urodzenia Franciszka, ani aktu zgonu Pawła/Marianny.

  Szukam dalszych tropów. Zastanawiam się czy powinienem szukać raczej blisko (Śląsk) czy może dalej. Przeszukałem całą genoteke i nie znalazłem żadnego śladu…

  Z góry dziękuję za pomoc!

  Bartek Szafran

  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.
  #27604
  BognaWitalinska
  Użytkownik

  Czy sorawdzona zostałą Pszczyna? Nazwisko Schaffron pojawia się tam nader często, przynajmniej w latach 1821-1874 (osobiście sporządzałam indeksy do Geneteki, dlatego wiem;))

  #27613
  Bartosz_Szafran
  Użytkownik

  Dzień dobry,

  Bardzo dziękuję za odpowiedź. Właśnie przejrzałem Genoteke. Świetne źródło danych! Niestety potrzebuję ksiąg z drugiej połowy XVIII wieku. Czy indeksy dla tego okresu są dostępne online? Znalazłem informację, że Archiwum Archidiecezjalne w Katowicach posiada takie księgi. Czy dobrze myślę, że jeśli się do nich zgłoszę, wypełnię formularz to za odpowiednią opłata ktoś może znaleźć takie informacje dla mnie?

  Pozdrawiam,
  Bartek

  #27618
  BognaWitalinska
  Użytkownik

  Online niestety nie na naszych stronach, a z Archiwum Archidiecezji nie mam osobiście doświadczeń – może ktoś inny wie i pisał na forum? Nie sprawdzałam

  Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.