Poszukuję informacji na temat prababci- Pauliny Hadzik urodzonej w Zborowskim

Strona główna Fora Poszukiwania Poszukuję informacji na temat prababci- Pauliny Hadzik urodzonej w Zborowskim

Przeglądajasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #29213
  Jacek Lubos
  Użytkownik

  Poszukuję jakiegoś punktu oparcia w linii rodziny Hadzik z miejscowości Zborowskie (pow. Lubliniec). Gdzie znaleźć księgę urodzin parafii w Lubecku? Tam najprawdopodobniej powinien być zapis o narodzinach mojej prababci Pauliny- z domu Hadzik, po ślubie Lubos (ur. 1869).

  #29220
  Axee
  Użytkownik

  Witam,
  są dwa tropy:
  17.06.1861 w Zborowskiem parafia Lubecko rodzi się Paulina Hadzik, z matki Joanny Hadzik i nieznanego ojca.
  lub
  20.05.1869 w Babienicy parafia Lubsza rodzi się Paulina Hadzik z matki Józefy Brol i ojca Błażeja Hadzika.

  Czy ma Pan cywilną lub kościelną metrykę ślubu Pauliny Hadzik?

  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.

  Pozdrawiam Bogusław.

  #29224
  Axee
  Użytkownik

  W 1882 roku Jakub Mandla lat 23 poślubia Paulinę Hadzik lat 21 córkę Jana ze Zborowskich (Soroski). Zatem Paulina ze ślubu urodziła się w 1861r. i prawdopodobnie jest to Paulina z pierwszej metryki powyżej. Dzieci tej pary rodziły się do roku 1900. Zatem bardziej prawdopodobną Pana prababcią jest Paulina urodzona w 1869r. w Babienicy.

  Pozdrawiam Bogusław.

  #29229
  Jacek Lubos
  Użytkownik

  Ślicznie dziękuję 🙂 Tak to wygląda na tę drugą ewentualność. Pozostaje dociec, skąd w rodzinnych opowiadaniach wzięło się Zborowskie zamiast Babienicy… Metryki nie mam. I teraz zastanawiam się, gdzie tego ślubu szukać- w prafii Lubsza czy też w parafii Radzionków, skąd pochodził mój pradziadek Emanuel?

  #29230
  Jacek Lubos
  Użytkownik

  czy też może w parafii Lubecko- biorąc pod uwagę „trop zborowski”. Może ta rodzina rodzina przeprowadziła się później do Zborowskiego.

  #29285
  Axee
  Użytkownik

  Wygląda na to, że Błażej Hadzik urodził się w Zborowskiem par. Lubecko 4 lutego 1839r. z rodziców Szymona Hadzika i Tekli z d. Drapacz (Drapatz).
  Ślub Szymona i Tekli odbył się 17 czerwca 1833 w Zborowskiem par. Lubecko, wiek młodych 28,19 lat.
  Ich syn Błażej miał dwie żony 1. Józefę Marię Broll 2. Mariannę Dygas
  Pierwszy ślub z Józefą Marią Broll ur. 20 sierpnia 1842 w Kamienicy (Kaminitz) par. Lubsza odbył się 30 stycznia 1865, na co sugeruje dopisek w akcie urodzenia (inna znaleziona ale nie potwierdzona data 31 grudnia 1864) w ? (prawdopodobnie w par. Lubsza). I tu jeszcze ciekawostka imię Józefa zostało dopisane do aktu urodzenia Marii Broll innym charakterem pisma, prawdopodobnie przy wpisie o ślubie.
  Józefa zmarła 1 czerwca 1881 w Babienicy. Drugi ślub wdowca Błażeja Hadzika z Marianna Dygas odbył się w Babienicy par. Lubsza dnia 8 maja 1882r, gdzie wiek młodych wpisany jest jako 45, 30 lat, oboje z Babienicy.

  Być może z miejsca urodzenia Błażeja i zapewne jego początkowego zamieszkania pochodzi te Zborowskie w przekazie rodzinnym.

  P.S. Te akty można znaleźć na FS, ew. prosze o email to podeślę.

  Pozdrawiam Bogusław.

  #29309
  Jacek Lubos
  Użytkownik

  dzięki raz jeszcze. Przy okazji wspiąłem się wyżej na drabince genealogii prababci. Znalazdłem rodziców Tekli. Zofię z d. Drozdziok i Lorenza Drapacza z Kochcic.

Przeglądajasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.