Prośba o sprawdzenie w ancestry.com

Strona główna Fora Poszukiwania Prośba o sprawdzenie w ancestry.com

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #16192
  Ryszard 2
  Użytkownik

  Dobry wieczór
  Znalazłem na stronie https://www.ancestry.com/search/categories/34/?name=Vincent_Smordzowski&gender=m&location=3253&name_x=1&priority=german&spouse=Antonia osobę o imieniu Vincent nazwisko tam napisane Smorzowski ponieważ zdarza że nazwiska są różnie zapisywane poproszę kogoś z Państwa mających dostęp do ancestry.com o sprawdzenie o kogo chodzi i czy nie jest to przypadkiem dokument dotyczący Vincenta Smordzowskiego którego nazwisko było dzisiaj wspominane w jednym z wątków na forum.Imię żony Johanna lub Antonia.

  #16206
  Ryszard 2
  Użytkownik

  Dobry wieczór
  Chciałem ponowić prośbę o sprawdzenie jeżeli jest taka możliwość w ancestry.com (link do dokumentu został podany w poprzednim wpisie) kim był Vincent Smorzowski i odpowiedź na dwa pytania czy to ta sama osoba co stolarz Vincent Smordzowski którego małżonką była Johanna (w drugiej metryce urodzonego syna zapisano imię Antonia). Dodam jeszcze że obaj jego synowie urodzili się w Schönbrunn (inna nazwa Smolana Buda). Drugie pytanie czy w dokumencie na stronie ancestry jest wymieniana ta wioska może okoliczne miejscowości np.Lubsza,Wożniki,Piasek lub inne.Wróciłem do tego tematu ponieważ podane w akcie imię jest takie same jakie miał mój przodek i istnieje duże podobieństwo w nazwisku.
  Dziękuję.

  #16208
  KAPHIS
  Użytkownik

  Witam,

  na rozczytanie nie mam czasu teraz

  Pozdrawiam Marek

  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.
  #16210
  Ryszard 2
  Użytkownik

  Dziękuję Marku za skan dokumentu.Na pierwszy rzut oka wygląda że to chyba nie ten Vincent którego szukałem.Poczekam w tej kwestii na zdanie szanownych forumowiczów
  Pozdrawiam.

  #16212
  KAPHIS
  Użytkownik

  witam

  tu rozchodzi sie o niezonatego Vincenta lat 24

  Pozdrawiam
  Marek

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 years, 11 months temu przez KAPHIS.
  #16215
  Ryszard 2
  Użytkownik

  Dzień Dobry Marku
  Szkoda że to nie Vincent którego szukałem.
  O tamtym w jednej z metryk napisano że był kolonistą i z zawodu stolarzem.Koloniści w tamtym wieku przybywali w okolice Lubszy miedzy innymi z Dolnego Śląska a np.do miejscowości Kamienica Polska zza granicy z Czechami.
  Pozdrawiam.

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.