Przesyłki z testami DNA

Strona główna Fora Genealogia genetyczna Przesyłki z testami DNA

 • This topic has 33 odpowiedzi, 10 głosów, and was last updated 3 years temu by Adam.
Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 34)
 • Autor
  Wpisy
 • #10967
  Remigiusz
  Użytkownik

  Otrzymałem przesyłkę z MyHeritage do wykonania testu DNA. Dzisiaj ją wysłalem do USA. Jak długo idzie taka przesyłka do USA? Wysłałem ją jako list. Jak długo będę czekał na wyniki? Czy ktoś już spotkał się z tymi testami.

  #10988
  Damian Jureczko
  Administrator

  Witam.
  Wszystkie przesyłki, które wysylałem jako polecony szły miesiąc. Jednak to nie jest reguła. Przykładowo ekordowo szybko doszła przesylka jednego z naszych członków- ok tygodnia. Nie mam pojęcia dlaczego tak jest. Z Polski zazwyczaj wychodzi w ciagu dwóch dni, a potem czekanie. Nie mam pojęcia jak to jest z My Heritage. Wszyscy znajomi robią badania w FtDNA i tam trzeba trochę czekać na wyniki. No i pytanie jakie to badania ? Y-DNA? MtDNA? czy autosomalne? Mam nadzieję,że po otrzymaniu wyników możemy liczyć na to, że je poznamy. Zawsze możemy pomóc w interpretacji. Pozdrawiam

  #11003
  Tom
  Użytkownik

  Ja moje testy też wysłałem w zeszłym tygodniu Y-DNA. Liczę na pomoc w interpretacji :). Pozdrawiam.

  #11004
  Damian Jureczko
  Administrator

  Każdą osobę mającą korzenie na Śląsku zapraszamy do naszego projektu w ramach Family Tree DNA .
  Projekt SILESIA

  #11009
  Tom
  Użytkownik

  Chętnie przyłączę się do tego projektu tym bardziej, że mam przodków mieszkających na Śląsku od około 1700r. właśnie w związku z tym otrzymałem darmowe testy DNA z „MyHeritage”, które zaprosiło mnie do swojego programu „Founder Populations”. Przy okazji chciałem też zapytać czy ktoś uczestniczy w tym programie. Pozdrawiam.

  #11010
  Remigiusz
  Użytkownik

  Taka sama jest u mnie sytuacja. Otrzymałem gratis od MyHeritage testy DNA w programie „Founder Populations”. Teraz z niecierpliwością czekam na wyniki. Mam nadzieję, że na Gwiazdkę będę miał zajefajny prezent.

  #11012
  Damian Jureczko
  Administrator

  Możesz więcej napisać o tym gratisie? Napisałem do My Heritage w sprawie blokady zakładki DNA w Polskich stronach. Sam chciałem dodać wyniki rodziny, ale nic z tego. Wyskakuje info o blokadzie dla mojego kraju.

  #11015
  Joanna Skowron-Szalich
  Administrator

  Z tego co pamiętam, to temat blokady naszych (polskich) danych genetycznych był dyskutowany na facebookowym forum genealogii genetycznej. W naszym kraju nie ma zakazu wykonywania badań, ale brak tez jest regulacji prawnych dotyczących wykonywania badań i przechowywania danych. W związku z tym serwisy wolą nam tę możliwość blokować, aby potem nie mieć problemów prawnych. Dotyczy to zarówno myheritage , jak i geni. Można spróbować oszukać serwis zmieniając miejsce zamieszkania, lecz szczegóły tej „operacji” nie są mi znane.
  Czy panowie wypowiadający się powyżej mogliby powiedzieć coś więcej na temat programu „Founder populations”?

  Z poważaniem
  Joanna Skowron-Szalich
  joannask@tlen.pl

  #11017
  Damian Jureczko
  Administrator

  Tak czytałem o tym. Mam nadzieję,że mi odblokują po tym jak do nich napisałem. Brak regulacji nie oznacza zakazu. Moje dane i mogę z nimi zrobić co chcę, a jako klient My Heritage powinienem mieć te same prawa co inni.Zatem serwis My Heritage postąpił wg mnie bardzo niewłaściwie. Powinno się nam dać możliwość wyboru. Zobaczymy co odpiszą.

  #11018
  Tom
  Użytkownik

  Odnośnie programu to MyHeritage wysłało do mnie jakiś czas temu zapytanie czy nie chciałbym w nim uczestniczyć zgodziłem się więc przysłali mi testy. W mailu od nich na temat programu było napisane:
  „Pracujemy teraz nad polepszeniem dopasowań DNA w celu dodania raportów etnicznych na podstawie DNA.
  Aby zapewniać najdokładniejszą analizę tożsamości etnicznej, zbieramy próbki DNA stu różnych populacji z całego świata, i skupiamy się na grupach Founder Populations: współczesnych grupach wywodzących się od kilku osób, które opuściły jeden obszar, aby osiedlić się gdzie indziej z powodów politycznych, religijnych albo socjalnych. Informacje zbieramy dzięki projektowi Founder Populations, który umożliwi dostarczenie naszym użytkownikom głębszego zrozumienia etnicznego i geograficznego pochodzenia ich przodków.
  Wyciągamy rękę do Ciebie jako kandydata do udziału w tym projekcie, ponieważ Twoje drzewo genealogiczne wskazuje, że wszyscy Twoi dziadkowie urodzili się w tym samym kraju, Polska. To oznacza, że analiza próbki Twojego DNA i porównywanie jej z DNA innych ludzi takich jak Ty, może dostarczyć cennych informacji o określonej populacji ludności dla tego projektu. Liczba miejsc jest ograniczona i możemy przeprowadzić bezpłatną analizę DNA tylko dla pierwszych 50 uczestników każdej grupy Founder Population, wobec tego prosimy bezzwłocznie zapisywać się, by nie stracić okazji. Ostateczny termin rejestracji upływa w poniedziałek, 29 sierpnia 2016. Wybierzemy uczestników i prześlemy bezpłatne testy DNA w pierwszej połowie września.

  Dołącz do naszego fascynującego projektu Founder Populations i otrzymaj swój bezpłatny komplet analizy DNA.

  Dalsze uwagi o możliwości skorzystania: jeśli Twoich czterech dziadków urodziło się w tym samym kraju albo regionie świata i ich przodkowie (o ile ci wiadomo) również żyli tam przez wieki, jesteś dokładnie tym, kogo szukamy. Na przykład jeśli żyjesz w USA i Twoich czterech dziadków było rodowitymi Amerykanami, albo urodzili się w Meksyku lub w innym kraju, i ich przodkowie również mieszkali w tym kraju przez wieki, w takim razie kwalifikujesz się. Jeśli Twoich czterech dziadków urodziło się w tym samym kraju, np. Norwegii, Francji albo nawet w regionie takim jak Sycylia, Walia albo Szkocja, i ich przodkowie również mieszkali w tym samym kraju albo regionie przez wieki, doskonale pasujesz również do tego projektu.”
  Ja mam 7 dziadków ze Śląska więc udało mi się załapać 🙂
  był też link: https://lp.myheritage.com/founder-populations

  Pozdrawiam.

  #11019
  Joanna Skowron-Szalich
  Administrator

  To jak wylosować „zieloną kartę” – trzeba być szczęściarzem :-). Bardzo jestem ciekawa wyników. Prosimy o podzielenie się nimi.

  Z poważaniem
  Joanna Skowron-Szalich
  joannask@tlen.pl

  #11053
  EugeniaSwietlinska
  Użytkownik

  Witam. Proszę o podanie adresu pod którym otrzymam zestaw do pobrania materiału na badanie DNA.
  Serdecznie pozdrawiam

  #11056
  Damian Jureczko
  Administrator

  https://www.familytreedna.com

  Teraz są promocje. To dobry czas na badania,ale proszę się zastanowić, które badania Panią interesują.

  #11073
  EugeniaSwietlinska
  Użytkownik

  Dziękuję za informacje. Interesuje mnie Y-DNA i do badania wyślę próbkę od mojego brata.
  Miłego dnia. Pozdrawiam – Genia

  #11248
  kaszyc
  Użytkownik

  Każdą osobę mającą korzenie na Śląsku zapraszamy do naszego projektu w ramach Family Tree DNA .
  Projekt SILESIA<span id=”transmark”></span>

  Czy to główne miejsce, gdzie gromadzą swoje wyniki DNA członkowie GTG ? Wysłałem już zgłoszenie do grupy licząc na akceptację, ale chętnie dołączę do inny7ch miejsc – test zrobiłem w FTDNA, więc nie ma problemu z exportem wyników

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 34)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.