Gdzie się znajdują akta Sądu Rejonowego ?

Strona główna Fora Poszukiwania Gdzie się znajdują akta Sądu Rejonowego ?

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #19173
  ursusek
  Użytkownik

  Jak w temacie.Gdzię się znajdują akta Sądu Rejonowego w Bytomiu z 1922 roku ?.Ma ktoś z koleżanek i kolegów może wiedzę gdzie w/w akta mogą się znajdować ?.Konkretnie chodzi o akta ze sprawy rozwodowej zakończonej wyrokiem unieważniającym małżeństwo.

  #19225
  Adam
  Administrator

  Są dwa miejsca. Jeden to sąd w Bytomiu a drugie to AP Katowice. Sam poszukiwałem akt rozwodowych z 1942 i 1947r. W AP mają jakieś tylko szczątkowe ale jest chyba indeks nazwisk. Istnieje też repetytorium w Archiwum Sądu w Bytomiu, w moim przypadku 151/47. Są tam spisy takich spraw. Jednak jak mi powiedziano nie wiadomo co się stało z samymi aktami.
  Nie chcę Cię zniechęcić ale nie będzie łatwo. Napisz proszę jak czegoś się dowiesz. Może Niemcy zrobili kopie taka jak z aktami USC?

  #19226
  ursusek
  Użytkownik

  Byłem w AP zapytać w sprawie tych akt z sądu w Bytomiu.Dostałem spis spraw cywilnych z okresu lat 1910 do 1939.Akta są fragmentaryczne i nie udało mi się odnaleźć interesującej mnie sprawy.Dowiedziałem się również że same sądy niszczyły akta po jakimś ustawowym okresie,zostawały tlko same wyroki.Nie zagłębiłem się jeszcze nad tymi wyrokami,być może są w AP w Katowicach.Póki co mam inne sprawy do odnalezienia,ale wróce do tematu.Pozdrawiam.

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.