Godziek

Strona główna Fora Poszukiwania Godziek

Przeglądajasz 12 wpisów - od 1 do 12 (z 12)
 • Autor
  Wpisy
 • #4407
  Marek
  Użytkownik

  Witam. Poszukuję przodków mojej praprababci Marii Godziek, która urodziła się w Brzeźcach w okolicach lat 1850-1870 jej mąż to Paweł Pisarek z Zarzecza. Niestety, ale nic więcej nie wiem na jej temat. Pozdrawiam.

  #4408
  Damian Jureczko
  Administrator

  Znalazłem ur. Marii z d. Godziek w 1868r. W tym czasie w Brzeźcach mam dwóch Janów Godźków. Jednemu z nich rodzi się właśnie wspomniana córka Maria.Muszę jednak jeszcze prześledzić zgony bo nie pasuje mi pewna rzecz – urodzenia mam niestety tylko do 1870 r. Poproszę o jeszcze trochę cierpliwości. Jutro odpiszę

  #4415
  Marek
  Użytkownik

  Dziękuje. Może być też tak, że w urodzeniu napisano jej imię Marianna już kiedyś mi się tak zdarzyło, że w urodzeniu była Marianna, a w zgonie Maria, a to była ta sama osoba.

  #4420
  Damian Jureczko
  Administrator

  Poniżej urodzenie z 1868r Marii Jadwigi Godziek z par. Brzeźce. Czy to jest jednak poszukiwana przez Pana osoba? Powinien Pan zdobyc akt ślubu lub zgonu aby mieć pewność.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 7 years, 2 months temu przez Damian Jureczko.
  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.
  #4423
  Marek
  Użytkownik

  Właśnie nie mam pewności czy to jest ona, a po parafii w Zarzeczu to pozostało tylko jezioro Goczałkowickie.
  Czy mógłby Pan sprawdzić jeszcze między 1870-1850 czy nie urodziły się inne Marie lub Marianny Godziek? tak dla 100% pewności.

  #4426
  Damian Jureczko
  Administrator

  No niestety znalazła sie jeszcze jedna w 1864r.

  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.
  #4428
  Marek
  Użytkownik

  Czy od 1864 do 1850 są jeszcze jakieś inne Marie (Marianny) Godziek? Chcę tylko ustalić ile było tych Marii w tym okresie i poznać dane personalne rodziców po to żeby później jak będę szukał w innych źródłach wytypować tą właściwą Marię Godziek. Później za jakiś czas nie ma sensu żebym rozpoczynał kolejny wątek o tej samej osobie a te informacje może kiedyś komuś się przydadzą. Wiem że w okresie 1850-1870 na 100% w Brzeźcach urodziła się moja praprababcia. Będę Panu bardzo wdzięczny jeżeli Pan przeszuka ten okres.

  #4430
  Damian Jureczko
  Administrator

  W okresie 1850-1870 są tylko te dwie. W czasie przeglądania zwracałem uwagę na Godźków. Ślub w tym czasie znalazłem tylko jeden. Pan młody – także Johann (trudno mi jednak powiedzieć czy któryś z w/w – raczej nie) pochodził z parafii w Suszcu. Natomiast było kilka ślubów panien o nazwisku Godziek pochodzących z Brzeźć. Ślub pana Marianny powinien odbyć się w Brzeźcach. Może warto zamówić kwerendę w AA w Katowicach?
  http://archiwum.archidiecezja.katowice.pl/pl/metrics/parafia/189

  #4433
  Marek
  Użytkownik

  Dziękuje serdecznie za te wszystkie informacje, to i tak mam szczęście, że są tylko dwie Marie Godziek z Brzeźc. Tak zrobię jak Pan mi podpowiedział-zamówię kwerendę w AA. Pozdrawiam.

  #4435
  Damian Jureczko
  Administrator

  Panie Marku jeśli trop zaprowadzi do Suszca to niech Pan zamówi kwerendę np tylko do dwóch pokoleń wstecz. Mamy dostęp do ksiąg z tej parafii

  #4553
  Damian Jureczko
  Administrator

  Otrzymałem dziś maila od Pana Józefa Spek. Oto jego treść:
  „Witam serdecznie ,,Bratnie dusze”
  Mam problemy z zlogowaniem się na Waszą stronę ,prosił bym aby napisać na Waszym Forum w dziale Poszukiwania, w temacie,, Godziek ” , wiadomość do Marka Mareckiego,………………………………………
  Jego praprababcia Maria Pisarek z domu Godziek urodziła się 15. 08.1868r. w Brzeżcach ,jako córka wolnego sołtysa,może też być w wpis że karczmarza Jana Godźka i Anny z domu Wrzoł ,zmarła zaś 10.10.1933 roku.
  Informacja ta pochodzi z istniejącego nagrobka .
  Wiem też co nieco więcej o tych starych rodach ,to też moi przodkowie .
  Godziek wzmiankowany jest już w 1445 roku w nadaniu księznej Heleny , Pani na Pszczynie , bratanicy Władysława Jagiełły…………………………………………………………………………………………………………….
  Cieszę się że macie podobne podejście do genealogi jak ja ,to nie tylko zapisane daty ,ale ich groby , kościoły gdzie brali śluby ,miejsca gdzie żyli ,zdjęcia ,różne pamiątki po nich . Niezwykle ważne sa też różne historie z nimi związane ,często pzekazywane z pokolenia na pokolenie ,to tworzy niesamowitą wieź.
  Może też kogoś zainteresuje mój artykuł po części związany z genealogią , pt,,Śmiejowie czyli trochę tutorialu genealogicznych poszukiwań” – http://gazeta.pszczynska.pl/archiwum;2014;11;31.jpg
  Pozdrawiam .
  Józef Spek”

  Mam nadzieję, ze Panu Józefowi uda się zalogować i dołączyć do Nas.
  Panie Marku zatem ma Pan swoją Mariannę;)

  #4559
  Marek
  Użytkownik

  Panie Józefie dziękuję za wiadomość. Jestem mile zaskoczony tymi informacjami. Jeżeli nie uda się Panu zalogować to proszę o kontakt na mój adres
  e-mail: marezky@gmail.com
  Dziękuję Prezesowi GTG „Silius Radicum” Panu Damianowi Jureczko za publikację tego emaila. Pozdrawiam.

Przeglądajasz 12 wpisów - od 1 do 12 (z 12)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.