Nazwisko:Grzesiok i Blasczyk

Strona główna Fora Poszukiwania Nazwisko:Grzesiok i Blasczyk

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #4115
  Malgrz
  Użytkownik

  Poszukuję moich krewnych o nazwiskach Grzesiok i Blasczyk.Przeglądając cmentarz centrum Piekary śl.zauważyłam nagrobek o nazwisku Blasczyk.Moja prababka pochodziła z rodu Blasczyk Józefa Anna ur.1872r w Królewskiej Hucie parafia wtedy Bytom z rodziców Martin i Józefa Blasczyk z rodu Klose.Józefa wyszła za mąż za Adama Grzesiok /ur.1870r syn Piotra i Marie rodem z Olesna/ w 1893 i zamieszkali w Królewskiej Hucie.Mieli dzieci Józef? albo Bernarda?, Marta?,Gertruda ur.1903-? i Franciszek 1908-1944-mój dziadek.Poszukuję aktów zgonów Fózefy i Adama Grzesiok oraz ich dzieci a także interesuje mnie dosłownie wszystko.Rodzina należała pod parafie św.Barbary w Chorzowie,tam znalazłam akt ur. Franciszka.Z tego aktu wiem że mieszkali na ul.Scharlottenstrasse 27 i on był ich 4tym dzieckiem a Gertruda 3cim.Adam był górnikiem i mógł zginąć w kopalni w latach 1909-1911 potem-w książkach adresowych Józefa figuruje jako wdowa.Pozdrawiam

  #4119
  RenataM
  Użytkownik

  Dzien dobry!

  Moja prababka, Gertruda PYTLIK, urodzila sie 13.03.1910 w dzis. Rudzie Slaskiej (dzielnica Nowa Wies), jako corka Walentego PYTLIK i Florentyny z domu BLAS(Z)CZYK. Oprocz wieku i roku urodzenia nie mam niestety zadnych dalszych informacji na temat moich prapradziadkow Pytlikow, nie wiem tez, czy slub brali w Rudzie Sl. lub gdzies indziej. Walenty Pytlik urodzil sie 15.02.1880, Florentyna 02.06.1876. Nie wiem tez kim byli rodzice Florentyny.
  Twoj wpis zainteresowal mnie tym bardziej, bo wspominasz o Olesnie, a moja Gertruda, corka Florentyny Blaszczyk, mieszkala po slubie w Gorzowie Slaskim, wiec w sasiedztwie Olesna. Byc moze przypadek, albo jakis wspolny trop?
  Chetnie wymienie sie informacjami.

  Serdecznie pozdrawiam,
  Renia 🙂

  #4120
  Malgrz
  Użytkownik

  Witam.Można zwrócić się z uprzejmym zapytaniem do AP w Katowicach o sprawdzenie czy Florentyna mogłaby być córką Martina i Józefy Blasczyk /z rodu Klose/ jak podasz datę urodzenia na pewno odpiszą.Daj znać czy to zrobisz ,jak nie to ja napiszę.Pozdrawiam.

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.