GORZAWSKI Z PALOWIC

Strona główna Fora Nasze drzewa GORZAWSKI Z PALOWIC

Przeglądajasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #40950
  Gorzola
  Użytkownik

  Dzien dobry . Może ktoś z państwa ma przodka Paula Gorzawskiego urodzonego około 1813 w Palowicach. Zabrał ślub z Teresą Paszek w Żorach. Zmarł w 1897 w Leszczynach

  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.
  #41092
  Andrzej
  Użytkownik

  Dobry wieczór,

  nie mam przodka Gorzwawskiego z Palowic, ale chciałem sie odnieść do tematu rodziców Paula. Mimo braku ich podania oraz braku takiego wpisu w archiwum archidiecezjalnym w Katowicach będziesz miał trudno dowiedzieć się kim byli rodzice.
  Gorzawski mieszkał w Palowicach i jest tych rodzin kilka może nawet kilkanaście. Do tego dochodzą duble w postaci tych samych imion i okresu ich narodzin. O ile wyeliminujesz jednego (był taki Paweł ur. ok. 1813 r. to żeni się w 1841 w parafii Woszczyce. Jednak po paru miesiącach umiera Można powiedzieć, że się sam wyeliminował, jednak w 1824 r. umiera Katarzyna Gorzawski, żona gartnera Mateusza, i pozostawia po sobie dziec: Pawła lat 8, Mateusza lat 5, i Andrzeja lat 2.
  Pytanie, czy Paweł syn Katarzyny to nie był czasami ten zmarły w 1842?
  A może Paweł pojawi się (pojawił) w innej rodzinie. W tym samym czasie była w Palowicach rodzina innego Mateusza i żony Marianny.
  W obu przypadkach nie ma ślubów Matuszów (też są braki). Brakuje też czasu na sprawdzenie wszystkich Gorzawskich pod tym kątem w tamtym okresie ich życia.
  Zlecić ponownie kwerendę i czekać.
  Czekać również na kogoś, kto faktycznie (już nie o przodka chodzi) wiedzę na temat rodziców Pawła co wyprowadził sie z Palowic.

  Pozdrawiam Andrzej

Przeglądajasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.