rodzina Głowania

Strona główna Fora Nasze drzewa rodzina Głowania

Przeglądasz 1 wpis (z 1)
 • Autor
  Wpisy
 • #18774
  cogv
  Użytkownik

  Proszę o pomoc osoby które natknęły się na jakiekolwiek informacje, rodzina Głowania w okresie przed I WŚ i w okresie międzywojennym była skupiona wokół osady Strzemieszyce (obecnie Dąbrowa Górnicza), ale też częściowo wokół Małogoszcza. Z zawodu – górnicy, kolejarze, maszyniści.
  Najstarszy potwierdzony przodek rodziny:
  Michał Głowania (gajowy, górnik i kolejarz, mieszkał i w Małogoszczu i Strzemieszycach, nie wiem gdzie został pochowany, prawdopodobnie zmarł po 1900 roku), jego żona – Anna Głowania z domu Piotrowska – też nie wiem gdzie pochowana,
  syn Wacław Jan Głowania – mieszkał w Strzemieszycach Wielkich, w okresie międzywojennym – pierwsza żona Gertruda Grajecka z obecnego terenu Dąbrowy Górniczej, zmarła w czasie epidemii, druga żona Zofia Chachurska, Wacław zmarł w Małogoszczu tuż przed wybuchem IIWŚ.
  Miał braci – Henryk Tomasz Głowania – nauczyciel (ożenił się z Anielą Górzyńską), Mieczysław Głowania, Albin Głowania (zmarł jako dziecko), Edward Głowania (lub Edmund), siostrę Emilię Annę Głowania – wyszła za Sadowskiego, Emilię Antoninę Głowania (zmarła jako dziecko w Dąbrowie Górniczej).
  Osoby mające jakieś informacje lub związane z rodziną Głowania proszę o kontakt.

Przeglądasz 1 wpis (z 1)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.