Biblia Piekarska

Strona główna Fora Towarzyskie Biblia Piekarska

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #3728
  Krzysztof Bulla
  Administrator

  Przeglądając stronę internetową Dziennika Zachodniego znalazłem artykuł w którym napisano, iż została wydana Biblia Piekarska. Pisze o tym ze względu na ten fragment, którzy szczególnie mnie zaciekawił:

  „- Stąd księga ta ma swoją wartość dokumentalną – wyjaśnia ks. Władysław. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że dodatkowym walorem „Biblii Piekarskiej” jest forma wydania, przygotowana niejako do rodzinnego studiowania. Zawiera ona między innymi strony z przygotowanym drzewem genealogicznym do uzupełnienia przez każdą rodzinę. – W ten sposób każda z rodzin może stworzyć swój własny rodowód. Taki sam, jaki miał Pan Jezus. Jest to piękny, starodawny zwyczaj zapisywać, kiedy kto przyszedł na świat i kiedy był ochrzczony. Nasza edycja biblijna ułatwia to zadanie – mówi ks. Nieszporek.”

  Pełny tekst artykułu można znaleźć pod tym linkiem: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3694556,biblia-piekarska-juz-jest-to-tylko-2-tysiace-sztuk,id,t.html

  Pomyślałem sobie, że to dość ciekawa inicjatywa, bo być może dzięki temu ktoś zainteresuje się poszukiwaniem swoich korzeni i pielęgnowania pamięci o własnej rodzinie. Choć z drugiej strony nie wiem jak te strony poświęcone genealogii wyglądają i czy w ogóle będą w stanie spełnić taką role jaką się im przypisuje.

  #3730
  Damian Jureczko
  Administrator

  Wygląda ciekawie. Kiedys znalazłem taką Biblię na strychu Babci mojej Żony. Należała do rodziny Plutów, która wcześniej zamieszkiwała w tym domu. Dzięki wpisom genealogicznym łatwo opracowałem ich drzewo i powiązałem z Rodziną Żony. W załącznikach fragmenty oraz zdjęcie Macieja Pluty i jego żony Barbary z domu Słota

  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.
  #3735
  Damian Jureczko
  Administrator

  Zapomniałem o zdjęciu Rodziny Pluta

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 9 years, 1 month temu przez Damian Jureczko.
  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.
Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.