Boronów – śluby i zgony

Strona główna Fora Poszukiwania Boronów – śluby i zgony

Przeglądajasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #4899
  Artur Paczyna
  Użytkownik

  Czy ktoś z Państwa zindeksował nazwiska z ksiąg boronowieckich, których nie ma na familysearch lub posiada dostęp do tych ksiąg (dotyczy ślubów po 1753 oraz zgonów z XVIII wieku i przełomu XVIII/ XIX wieku?

  Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

  Artur

  Jedną tylko wypowiadam prośbę do ludu śląskiego, by pozostał wierny swym zasadom chrześcijańskim i swemu przywiązaniu do Polski.

  Wojciech Korfanty

  #4904
  Krzysztof Bulla
  Administrator

  Indeksów nie mam, ale mam różnego rodzaju notatki i kilka rodzin opisanych. Zawsze można podać jakieś imię i nazwisko, a ja spróbuje poszukać. Jednak od razu uprzedzam o kilku bardzo istotnych faktach. Po pierwsze cały Boronów jest zindeksowany przez księży z Boronowa w formie pisemnej. Natomiast księgi z tej parafii są trochę niekompletne, gdyż nie ma ksiąg ślubów i zgonów z 1754-1765 oraz księgi urodzeń z 1787-1797. Co więcej tych ksiąg nie było już zapewne około 1800 roku. Wnika to z tego, że przeglądając indeks z Boronowa, możemy zauważyć gwałtowną zmianę stylu pisma około 1800 roku. Z drugiej strony już w indeksach te brakujące lata są pominięte. Być może już na początku XIX wieku powstał pierwszy indeks do tych ksiąg, a kolejne były wpisy już tylko uzupełnieniami. Nawet jeżeli został, on sporządzony później to w 1900 roku księgi z 1787-1797 już na pewno nie było. Natomiast ksiąg z lat 1754-1765 też prawdopodobnie już nie było, bo w indeksach zawsze w tym miejscu jest luka. Jednak jak już wcześniej napisałem zawsze warto napisać może uda mi się coś wymyślić.

Przeglądajasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.