Prośba o przetłumaczenie aktu zgonu – urzędowo przekreślone zwroty

Strona główna Fora Tłumaczenia Prośba o przetłumaczenie aktu zgonu – urzędowo przekreślone zwroty

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #8378
  kbochnia
  Użytkownik

  Dzień dobry,
  Proszę o przetłumaczenie załączonego aktu. Czy ktoś z Państwa wie dlaczego przekreślono standardowe zwroty ? czy śmierć czasem nie była wynikiem jakiegoś wypadku ?

  W wolnych polach jest bardzo dużo dodanego tekstu pisanego, nie chciałbym popełnić błędu dlatego proszę specjalistów o pomoc.

  • Ten temat został zmodyfikowany 5 years, 7 months temu przez kbochnia.
  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.
  #8395
  Artur Paczyna
  Użytkownik

  Załącznik to zdjęcie aktu zgonu Józefa Bochni wystawiony przez USC w Biskupicach 28.09.1912 roku na podstawie policyjnego pisemnego zgłoszenia o śmierci w/w, który zginął w wypadku na kopalni zasypany zwałami węglowymi.

  Przekreślenia są spowodowane niestandardową sytuacją, w której zamiast zgłaszającego, wpisywanego do aktu zgonu z imienia i nazwiska, powołano się na numer zgłoszenia policyjnego, sporządzonego w dniu 28.09.1912 roku.

  Artur

  Jedną tylko wypowiadam prośbę do ludu śląskiego, by pozostał wierny swym zasadom chrześcijańskim i swemu przywiązaniu do Polski.

  Wojciech Korfanty

  #8411
  kbochnia
  Użytkownik

  Bardzo dziękuje Arturze za te wyczerpujące informacje. Czy mógłbym Cie prosić o transkrypcje tego aktu po niemiecku w wolnej chwili ? Byłbym bardzo wdzięczny.

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.