Prośba o tłumaczenie aktów zgonu

Strona główna Fora Tłumaczenia Prośba o tłumaczenie aktów zgonu

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #41595
  Dakim
  Użytkownik

  Dzień dobry,
  Proszę o pomoc w przetłumaczeniu aktów zgonów moich 4xpra babć.
  To co udało mi się mniej więcej odczytać używając informacji z innych dokumentów to:
  1. Zgłaszający zgon to Mateusz Wesołek, zięć zmarłej 19 listopada 1881 roku, Józefy Lisszek zd Rittau (po pierwszym mężu Kurpanik ale tego też tam nie widzę) w wieku około 73 lat (na podstawie wieku z aktu ślubu, bo z akru zgonu nie byłem w stanie odczytać), katoliczka zamieszkałej i urodzonej w Leszczynach, córki Józefa Rittau i Anny zd NN, i więcej informacji nie byłem w stanie wywnioskować. Byłbym wdzięczny jeśli jeszcze jakieś informacje się tam znajdują.
  2. Zgłaszająca zgon Marta Skudrzyk zd Biskup, synowa zmarłej 29 grudnia 1896 roku, Marianny Fruhlich, zd Madejczak (wg aktów urodzenia dzieci, bo tu przysiagłbym że zaczyna się od W) , po pierwszym mężu Skudrzyk w wieku około 74 lat (jak wcześniej, na podstawie aktu ślubu, bo tutaj nie jestem pewien ile jest napisane), katoliczka zamieszkała w Leszczynach, urodzona w Rybniku, wdowa od 20 lat po Szymonie, córka… I mam wrażenie że połowa słów od tego momentu to unbekkant więc tutaj zdecydowanie prosiłbym o pomoc.

  Z góry dziękuję wsparcie
  Pozdrawiam
  Łukasz

  • Ten temat został zmodyfikowany 2 weeks, 1 days temu przez Dakim.
  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.
  #41602
  Pyjter
  Użytkownik

  Leschczin 20 listopada 1881
  Robotnik dniówkowy Michael Wessollek zam. w Leschczin zgłasza ze wdowa po wycugniku Josepha Lissok z domu Rittau, 80 lat, katoliczka, zam. i ur. w Leschczin, córka pasterza Josepha Rittau i jego zony Anny z domu ? (nazwisko rodowe nie było do ustalenia) zmarła w Leschczin w jej mieszkaniu dnia 19 listopada 1881 o godz. pierwszej popołudniu

  #41603
  Dakim
  Użytkownik

  Dziękuję Pyjter za odczytanie pierwszego dokumentu 😀
  Czy ktoś podją by się próby odczytania drugiego?

  #41604
  Pyjter
  Użytkownik

  Leschczin 29 grudnia 1896
  Zona chałupnika Martha Skudrzik z domu Biskup, zam. w Leschczin zgłasza ze jej teściowa Marianna Fröhlich owdowiała Skudrzik, z domu Wadetzki (Wodetzki?), 82 lata, katoliczka, zam. w Leschczin, ur. w Rybnik, 20 lat wdowa po Simonie Fröhlich, córka komornika Wadetzki (imię nieznane) i jego zony Christiana /nazwisko rodowe nieznane) zmarła w swoim mieszkaniu dnia 29 grudnia 1896 o godz. 4 rano.
  Pozdrawiam
  Pyjter

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.