Herbiarz rodzinny

Strona główna Fora Nasze drzewa Herbiarz rodzinny

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #3738
  Michał Walaszek
  Użytkownik

  Poniżej zamieszczam ciekawostkę dotyczącą historii rodziny mojej małżonki Anny. Jest to kserokopia oryginału z Ksiąg Herbowych wykonanej w Warszawie w 1928 roku. Oczywiście herb na kserokopii został odręcznie pokolorowany (wówczas w Polsce nie było kolorowej kserokopiarki).

  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.
  #3740
  Damian Jureczko
  Administrator

  Niewątpliwie piękna i ciekawa rzecz, ale dużo ciekawsza jest zapewne genealogia Żony. Może warto z czasem zamieścić jakiś wywód Przodków? Dla mnie zawsze interesujący jest ten moment w którym szlachta miesza sie z osobami nie wywodzącymi się z jej kręgów, ale oczywiście chętnie prześledzę całe drzewo. Na naszym forum nie ma jeszcze wątku związanego ze szlachtą, ale moze warto byłoby zacząć coś takiego. Myślałem juz o tym, gdy pisaliśmy o Korfantych, ale temat umknął.

  #3741
  Michał Walaszek
  Użytkownik

  Ten temat zacząłem dopiero drążyć, ale z tego co przeczytałem o herbie i jego trzech elementów na tarczy (trzy radła) to by świadczył, że jego historia zaczęła się w XIII wieku na Litwie. Więcej o herbie można poczytać na autorskiej stronie http://wilczewscy.republika.pl/herb.html.

  #3742
  Damian Jureczko
  Administrator

  To wiem, do Niesieckiego także już zajrzałem. Tak jak pisałem bardziej interesująca jest sama genealogia, nie nazwisko, ale spokojnie to tylko taka moja sugestia.

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.