Krzysztof Tierling

Odpowiedzi forum utworzone

Przeglądajasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
 • Autor
  Wpisy
 • w odpowiedzi na: Krewni ze Śląska Zagłębia i nie tylko #9432
  Krzysztof Tierling
  Użytkownik

  Witam p. Marzeno
  U mnie występuje jedynie Aldona Węgrzyn urodzona w latach 60-tych XXw. (ustawa o ochronie danych osobowych) Nie jest w głównym nurcie – jest moją powinowatą.

  Krzysztof Tierling
  Użytkownik

  Witam
  Dziękuję za podpowiedź
  Pozdrawiam
  Krzysztof

  w odpowiedzi na: Przydatne linki do poszukiwań naszych przodków #9277
  Krzysztof Tierling
  Użytkownik

  Witam
  Coś się zmieniło na search.ancestry.de. W wyszukiwarce zniknęło 70% dotąd dostępnych informacji – m.in. daty numery itd. Głębiej nadal nie potrafię się dostać. Od kiedy nastąpiła taka zmiana nie wiem, bo dopiero dzisiaj próbowałem.
  Serdecznie wszystkich pozdrawiam

  w odpowiedzi na: Przydatne linki do poszukiwań naszych przodków #8477
  Krzysztof Tierling
  Użytkownik

  Witam Panie Adamie
  Moim problemem jest dostanie się do akt w Berlinie. Wyszukiwarka szybka w zbieraniu podstawowych danych, lecz nie wystarczająca dla określenia powiązań, które mogę poznać i ocenić czy trafne dopiero po zapoznaniu się z dokumentem. Wtedy będę wiedział co i gdzie szukać w AP, bo tamtejsze dokumenty są bogatsze o dopiski, które bardzo wspomagają poszukiwania. A więc ancestry jest świetnym portalem dla początku poszukiwań – tak jak dla mnie. Ale niestety akty są dla mnie niedostępne.
  !!! Chętnie dorzucę się lub opłacę pow. kwartał w ancestry temu, kto ma już tam konto i może korzystać z dostępu do akt. Może mógłbym na Jego konto i hasło też coś pobrać a przynajmniej sprawdzić !!!
  Srdecznie wszystkich pozdrawiam
  Krzysztof

  w odpowiedzi na: Przydatne linki do poszukiwań naszych przodków #8362
  Krzysztof Tierling
  Użytkownik

  Witam
  Za radą Pana Adama wyrywkowo sprawdziłem parę nazwisk na ancestry.de i mam wrażenie, że im bardziej współczesne daty tym większe dziury. Z AP Katowice dostałem akty, których nie ma w Berlinie a to akta tego samego Sądu w Bytomiu.
  Mam dwa akty tej samej treści, oba wydają się być oryginałami a jednak wizualnie się różnią (w załączeniu). Myślę, że tak mogły różnić sie akty w USC i akty w Sądzie.
  Mój problem polega na czymś innym. Przeglądarka w ancestry jest intuicyjna i możnaby pobrać dokumenty, jednak nie potrafię się zarejestrować. W formularzu jest zbyt mało miejsca na wpisanie nr. konta w systemie IBAN a jak chciałoby się dodać prefiks „PL” to już nawet połowa nr konta się nie mieści. Może ktoś ma już konto w ancestry to mógłbym wypróbować i obiecuję, że dorzucę się do opłaty.
  Dotąd głównie poszukiwałem wśród krewnych, teraz dopiero zaczynam z archiwami i wydaje się, gdy cztam forum, że jestem jak raczkujący noworodek 🙂
  Serdecznie wszystkich pozdrawiam
  Krzysztof

  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.
  w odpowiedzi na: Krewni ze Śląska Zagłębia i nie tylko #8108
  Krzysztof Tierling
  Użytkownik

  Dobry wieczór
  Doszukałem się jeszcze jednego nazwiska (a w zasadzie podrzucił nowo poznany może krewny), które mi przeleciał gdy przeglądałem cudze drzewa i teraz już nie wiem gdzie widziałem.
  Chodzi o nazwisko Jaksik – Maria Regina Jaksik od 1824.10.04 żonata z Peter Johann Kokott (brat mojej babci)
  Serdecznie wszystkich pozdrawiam

  Krzysztof Tierling
  Użytkownik

  Dobry wieczór
  Bardzo dziękuję za przetłumaczenie. Niestety mam problem z niemieckim. Pewnie codziennie będę sprawdzał czy jest coś nowego. Jeszcze raz dziękuję
  Serdecznie pozdrawiam Krzysztof Tierling

Przeglądajasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)