Prestidigitator

Odpowiedzi forum utworzone

Przeglądajasz 11 wpisów - od 1 do 11 (z 11)
 • Autor
  Wpisy
 • w odpowiedzi na: Ksiegi metrykalne z Wysoka ( Wyssoka ) kolo Olesno #26864
  Prestidigitator
  Użytkownik

  dziękuję bardzo za cenne informacje o rodzinie Dziendzierz.
  Panie Hyno jestem bardzo wdzięczna

  w odpowiedzi na: Poszukuję nazwiska #25259
  Prestidigitator
  Użytkownik

  Panom ALWEXIS i HYNO tyż dziekuja za informacje których w życiu bym nie odnalazła,
  już to na stracynie przeznaczyłam te nazwisko Dziendzierz a tu tyle dokumentów i wiadomości.Wydrukowałam akt zgonu Rozalii Dziendzierz,długo szukałam ale znodłam tyn
  dokument.Dziękuję co fachowcy to fachowcy Pozdrawiam Zuzanna

  w odpowiedzi na: Poszukuję nazwiska #25258
  Prestidigitator
  Użytkownik

  Panie Andrzeju jak Pan Pyjter pisze niy mom sie dać nudli wiyszć.To sie niy dom
  jest Pan najbardzi aktywnom osobom jak ktoś poczebuje pomocy.Tych znalezisk
  jestem zadowolono,szczynscia mie za cały rok spotkało,JEST PAN WIELKI
  pOZDRAWIOM zUZANNA

  w odpowiedzi na: Poszukuję nazwiska #22477
  Prestidigitator
  Użytkownik

  Super miejscowość sie zgodzo.Cierpliwość jo mom ino nie mom szczynscia i wiedzy.Przez ta pandemia ograninczony dostymp do archiwum.Widza że Pan taki co mo duzo wiedzy idostymp do akt .Kaj szukać metryk .dwie siostry ojca mi się stracioły .Szukałach w Katowicach.Dębiu.Załęski hałdzie.wszyndzie kaj mogły si e urodzić i nic.W księgach nic niy ma.Już niy wiem kaj szukać.
  Pozdrowiom Zuzanna

  w odpowiedzi na: Poszukuję nazwiska #22476
  Prestidigitator
  Użytkownik

  Jeszcze jedno pytanie jak nazywa się obecnie miejscowośc Ober Oschin.Na akcie zgonu napisali że w Krzyżowicach powiat Rybnicki.ur,Johann żurek.

  w odpowiedzi na: Poszukuję nazwiska #22466
  Prestidigitator
  Użytkownik

  Dziekuję Panie Andrzeju za informację.Już raz wysłalam meila ale nie doszedł.Tyle razy przeglądam te strony i nic nie znajduję.Dzieki jeszcze raz . Zuzanna

  w odpowiedzi na: Poszukuję nazwiska #22441
  Prestidigitator
  Użytkownik

  Bardzo jestem wdzięczna za te informacje,nie wiem kiedy zdobylabym takie dokumenty
  O rozalii wogóle nie mialam pojęcia.Rodzice już dawno nie żyją a w AP nie wszystko jest dostępne żeby się dokopac.Na Family Search jest rodzina Matuszek i że Maria wyszła za Wojaczka i ich dzieci znalazłam.Widocznie to ta sama osoba.W momencie urodzenia Katarzyny Maris miała około 35 lat troche za dużo na pierwsze dziecko.
  Jeszcze raz dziękuję za informacje jestem wdzięczna.
  Jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje czy mój dziadek Michał żurek miał rodzeństwo.Szukam gdzie mogę i nic.Ur.2.09.1877 w Goczałkowicach.Ojciec Johann Żurek ur.22.02.1852 w Krzyżowicach Matka Anna Maria Żurekzd,Zimnol ur.25.05.1851 w Radostowicach.Gdyby mial Pan chęć i poszukać tych osób.Zyczę zdrowia dużo i szczęscia za tyle pracy jaką Pan dla mnie zrobił. Zuzanna

  w odpowiedzi na: Poszukuję nazwiska #22382
  Prestidigitator
  Użytkownik

  Serdecznie dziekuję za te informacje.Michał i Katarzyna to rodzice mojego ojca.to wiedzialam na pewno>Z kolei Johann Kopietz i Karolina Dziendzierz,teraz wiem dzięki temu że napisałeś imiona rodziców na Genetyce nie ma rodziców napisanych.Z tego wychodzi że Karolina i Katarzyna to siostry,obie urodzone w Bytkowie.
  Karol Dziendzierz .wiem o nim z ksiegi adresowej ale nie mam pojęcia czy to ten sam
  Karol ,który zgłosił zgon Johanna Dziendzierza.Mozliwe, ze to ktoś z rodziny z rodziny ponieważ w księdze z 35 roku napisane jest EMERYT,plus minus mialby ok 67 lat .A Johann mieszkał przed śmiercią na Moltkestr?czy jakos tak obecnie to jest gliwicka numer43 na Załężu.O Mariannie Goły nigdy nie słyszałam ale to już wątek który warto zbadać.Co do Marii Matuszek też mi się wiele nie zgadza.Akt urodzenia mi przysłali i niby wszystko się zgadza ur4.05.1845 Sophienberg a ze starych notatek mego Ojca wyczytałam że ur 15.03 1840,miejsce urodzenia nieznane.Na akcie zgonu napisane ur. w Kozłowicach imię matki Julia.Natomiast na akcie .Zagadkowe to bardzeoryginalnym ur.widnieje matka Johanna Eisner.Dziękuje Ci Hyno iAlwexis za tak interesujące informacje Zuzanna Romejko

  w odpowiedzi na: Ksiegi metrykalne z Wysoka ( Wyssoka ) kolo Olesno #19305
  Prestidigitator
  Użytkownik

  POSZUKUJĘ Moich pradziadków Dziendziesch Johann ur w Jamach powiat Olecki i jego żony Marii Matuszek ur w Kreuzendor?obecnie Gołuszowice ok 15.03.1840 w powieckie Głubcyckim.Dziękuję za każdą informacje.

  w odpowiedzi na: Poszukuję #18756
  Prestidigitator
  Użytkownik

  Znam tylko imiona rodziców Ingeborga ur.19.08.1929 w Vehlow Niemcy.W roku 1954.17.07 wyszła za mąż za mojego wujka Alfonsa Michalak w Katowicach Załężu.Wujek 18.07 nazajutrz po ślubie zmarł i kontakt zupełnie się urwał.Za jakąkolwiek pomoc dziękuję.

  Zuzanna R.

  w odpowiedzi na: Mikołaj Matuszek #16126
  Prestidigitator
  Użytkownik

  Witam zaineresowało mnie jedno nazwisko Matuszek.Otóż moja prababcia jest z domu Matuszek Maria.Nigdzie nie mogę natrafić na to nazwisko.Urodziła się w 1840 roku Kreuzdorf?,obecne Opolskie.Jej mąż natomiast Jan Dziendzerz urodził si e w Jamach gmina, Gorzów Śląski powiat Olesno.Być może te osoby są spokrewnione,to tyle .Dziękuję z góry za odpowiedż.Zuzanna.

Przeglądajasz 11 wpisów - od 1 do 11 (z 11)