ania kwasny

Odpowiedzi forum utworzone

Przeglądajasz 14 wpisów - od 1 do 14 (z 14)
 • Autor
  Wpisy
 • w odpowiedzi na: Tłumaczenie z niemieckiego aktu urodzenia #19989
  ania kwasny
  Użytkownik

  Bardzo serdecznie dziękuję za tłumaczenie i pomyślności w Nowym Roku życzę A. Kwaśny

  w odpowiedzi na: Tłumaczenie z jezyka niemieckiego #19433
  ania kwasny
  Użytkownik

  Bardzo dziękuję za tłumaczenia i tak szybką pomoc, pozdrawiam serdecznie Ania kwaśny

  w odpowiedzi na: Ksiegi metrykalne z Wysoka ( Wyssoka ) kolo Olesno #14063
  ania kwasny
  Użytkownik

  Wysoka koło Olesna jest dość dużą parafią. Na stronie http://www.wysoka.olesno.pl można przeczytać ciekawą historię tej parafii oraz znaleźć spis miejscowości, które należały do parafii Wysoka dawniej i dzisiaj. Księgi metrykalne USC z Wachowic, jednej ze wsi należących do parafii Wysoka, są przechowywane w archiwum Państwowym w Częstochowie. Są to księgi z lat 1874 – 1909, 1914. Żadnych ksiąg tej parafii on line nigdy nie znalazłam, pozdrawiam A. Kwaśny

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 years, 9 months temu przez ania kwasny.
  w odpowiedzi na: Rozalia i Kacper Kwaśny #14062
  ania kwasny
  Użytkownik

  Bardzo obu Panom dziękuję za pomoc i tłumaczenia, z serdecznymi pozdrowieniami
  Ania Kwaśny

  w odpowiedzi na: akt zgonu Tomasz Kwaśny #14051
  ania kwasny
  Użytkownik

  Bardzo dziękuję!!

  w odpowiedzi na: akt zgonu USC Franciszka Kwaśny #14046
  ania kwasny
  Użytkownik

  Bardzo serdecznie dziękuję za tłumaczenie, bardzo mi Pan pomógł – pozdrawiam A. Kwasny

  w odpowiedzi na: Pocztówka #12984
  ania kwasny
  Użytkownik

  Bardzo dziękuję!!

  w odpowiedzi na: Pocztówka #12868
  ania kwasny
  Użytkownik

  Jeszcze raz wracam do powyższej pocztówki. Czy mogę prosić o sugestie co może znaczyć dopisek w adresie, pod słowami “L. Sworowski”, a dotyczący prof. Beyera.
  Z podziękowaniami A. Kwaśny

  w odpowiedzi na: Pocztówka #12814
  ania kwasny
  Użytkownik

  Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i poświęcony mi czas, z serdecznymi pozdrowieniami A. Kwaśny

  w odpowiedzi na: akta urodzeń z Bujakowa #12210
  ania kwasny
  Użytkownik

  Księgi urodzeń, ślubów i zgonów prowadzono przez świecki urząd stanu cywilnego od 1874 roku dotyczące Bujakowa znajdzie Pan w USC Mikołów, a wcześniejsze metryki znajdują się w Archiwum Państwowym Katowice odział w Raciborzu, pozdrawiam Ania Kwaśny

  w odpowiedzi na: zapis z księgi robocizn #12209
  ania kwasny
  Użytkownik

  Panie Adamie!
  Tak, składam mozaikę rodzinna, jak słusznie Pan zauważył. Bardzo Panu dziękuję za tłumaczenia, a za dodatkowe informacje szczególnie gorąco. Nie wiedziałam ,że Kasper był karczmarzem i przysięgłym. Szkoda, że nie zachowały się księgi wiejskie , sądowe Ligoty.
  W XIX wieku, kiedy wytyczono już więcej dróg, nazwano ulice, jedna z gałęzi Wolnych mieszkała w Ligocie przy Dorfstrasse 10. Czy ten numer zachowano Wolnym, czy mieszkali na tej samej posesji , czy to tylko zbieg okoliczności nie umiem powiedzieć, ale ładnie się składa.
  Bardzo zaciekawili mnie wypisani przez Pana Wolni właściciele posiadłości numer 10.
  W swojej genealogii nie mam tylko Franciszka, a patrząc od najstarszego pokolenie mam Johanna i Marinę, ich syna Michała( ur. 1719 Ligota) i wnuka Walentego ( ur. 1744 Ligota) – tak jak Pan wypisał. Staram się od dłuższego już czasu znaleźć informacje skąd pochodził Johann, w najstarszych księgach metrykalnych parafii w Mikołowie nie ma o nim żadnych zapisów, tylko ten jeden raz przy chrzcie Michała. Może dobrym śladem jest kuźnica Bogucka z Pana informacji?
  Z ksiąg robocizn mam jeszcze 5 zdjęć dotyczących Panewnik z 1808 roku i kilka zdjęć z 1802 roku, takich zrobionych z rozpaczy, że nie ma tam Ligoty, chętnie je Panu wyślę. Oprócz tego zrobiłam w Pszczynie też kilkanaście zdjęć skanów, z czytnika mikrofilmów, urbarzy z lat 1549 – 1593 i jeśli jest Pan zainteresowany to bardzo proszę!
  Proszę napisać adres na który je przesłać.
  Serdecznie dziękuję i pozdrawiam Ania Kwaśny

  w odpowiedzi na: zapis z księgi robocizn #12200
  ania kwasny
  Użytkownik

  W poprzednim poście jest załączony skan 4 strony, a tutaj skany 1 i 2 strony. Jeszcze nie wszystko na tym portalu opanowałam, przepraszam A.K.

  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.
  w odpowiedzi na: zapis z księgi robocizn #12198
  ania kwasny
  Użytkownik

  Panie Adamie!
  Bardzo serdecznie dziękuję za Pana pomoc i zainteresowanie. Pisząc pierwszy post nie pomyślałam o tym, że wszystkie cztery strony z księgi robocizn z roku 1808 jakoś się uzupełniają i biorąc pod uwagę wszystkie można dopiero wyczytać ciekawą informację. Poniżej zamieszczam skany trzech stron plus informacje o Wolnych.
  Józef Wolny był synem Walentego, wnukiem Michała a ja wiem tylko ze Michał był rolnikiem ( info z ksiąg metrykalnych). Rodzeństwo Józefa liczyło 11 osób, jego najstarszy brat Kacper był chyba karczmarzem, proszę spojrzeć na pierwszy skan.
  Szukając informacji o historii Ligoty i Wolnych przeczytałam opracowanie p. Ludwika Musioła i historię Ligoty pod redakcją p. Grzegorza Płonki. Nie znalazłam tam informacji, które pozwoliłyby wysnuć wniosek, ze Wolni z Ligoty byli rodziną wójtów i karczmarzy- bardzo mnie to co Pan napisał zainteresowało, czy mogę prosić o więcej informacji?
  1/ skan 1 strony – pod numerem 10 mieszka Kacper Wolny ( szynkarz?) i coś dopisane, nie wiem co , pod 15 Wawrzyniec Pietrucha alias Bury. Józef Wolny ur. w 1782 roku poślubił w 1808, w lutym Jadwigę wdowę po Wawrzyńcu Burym, który zmarł w styczniu tegoż roku. Przy Wawrzyńcu tez jest coś dopisane .
  2/ skan 2 strony – dokończenie pierwszej strony
  3/ skan 3 strony -(w poprzednim moim poście ) nie wiem co oznacza tytuł strony, czemu te osoby spisano na oddzielnej stronie
  4/ skan 4 strony, występuje Kacper Wolny
  Pozdrawiam serdecznie Ania Kwaśny

  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.
  w odpowiedzi na: zapis z księgi robocizn #12176
  ania kwasny
  Użytkownik

  Dziękuje za odpowiedź, załączam link do całej strony, niestety teraz mam tylko tę jedną fotografię, za niedługo będę znowu w Pszczynie i jeśli trzeba zrobię lepsze zdjęcie, pozdrowienia Ania Kwasny

  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.
Przeglądajasz 14 wpisów - od 1 do 14 (z 14)